Lëkundje tërmeti në Elbasan dhe Durrës gjatë natës, ja ku ishte epiqendra

Foto ilustruese

Një tërmet është ndjerë gjatë natës në Elbasan. Mësohet se epiqendra ka qenë në Belsh. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orën 21:21. Ndërkohë që lëkundje janë ndjerë edhe në qytetin e Durrësit, por që kanë qenë nga 1.6 ballë.

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona, në vendin tonë ka pasur lëkundje të herë pas hershme.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Kush prek votën t'i pritet dora' , a e mbështesni propozimin e Presidentit Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dashuria 'zhvesh' Ramën nga kostumi i kryeministrit! Publikon foto duke puthur në buzë Lindën: 10 vjet bashkë