Pankarta dhe qirinj të ndezur në nder të kujtimit të Sabrinës, qytetarët marshuan drejt ministrisë së Drejtësisë ne kryeqytet

 

Me pankarta nëpër duar, qindra qytetarë të pranishëm në protestën e zhvilluar sot në kryeqytet, kanë marshuar drejt Ministrisë së Drejtësisë.

Fëmijë, gra dhe burra, kanë lënë pankartat në tokë dhe kanë ndezur qirinj pranë godinës së ministrisë, në nder të Sabrinës, vajzës që u ekzekutua disa ditë më parë nga bashkëshorti i saj në Fier.

Marshimi drejt ministrisë, ishte një shenjë e qytetarëve që kërkojnë me ngulm që drejtësia t’i tregoi vendin vrasësit të vajzës së 23-vjeçare, dhe çdo autori të krimit në familje.


Lajmi kryesor:

Drejtësi për Sabrina Bengaj! Protestë në Tiranë e Fier: Vrasja e grave është pandemi, ku janë vaksinat? Këtë vit 12 gra ministre dhe 14 gra të vrara


J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Ministrja e Jashtme në Ministerialin e OSBE-së: Ballkani i Hapur, mjet efektiv për bashkëpunimin dhe dialogun mes vendeve