Letra e babait të Ermal Metës/ Të gjitha mediat vjedhin intervistën e Shqiptarja.com, ja lista

Pirateria online është bërë tashmë ‘kancer’ shumë i përhapur. Vetëm dy minuta pas botimit në faqen e Shqiptarja.com të letrës ekskluzive që dorëzoi në redaksi babai i këngëtarit të njohur Ermal Meta, ka filluar vjedhja e paskrupullt nga portalet e tjera, që vazhdojnë politikën e ‘copy paste’. 

Në tre minutat e para pas botimit në faqen tonë e para qe ka vjedhur lajmin, por edhe foton e babait të Ermal Metës ka qenë gazeta Panorama online, e dyta Politiko.al duke vijuar pastaj me të tjerat.

Pikërisht vetëm dy ditë më parë pronari i Politiko.al Alfred Lela, ka qenë lektor në një konferencë të organizuar nga Instituti Shqiptar i Medias të financuar nga donatorët e huaj duke folur per ironi pikerisht kundër piraterisë online. ''Nëse ka nevojë për ndryshime duhet filluar nga nevojat më akute dhe ky është një ‘program’ që shmang vjedhjen pa kriter online” deklaroi Lela. Por me pas ai vete veproi ndryshe. 

Pas Panoramës dhe Politiko.al, intervistën e kanë vjedhur edhe faqet e tjera si Mapo, Javanews, Lapsi.al, Syri.net, Gazeta Ekspres, Botasot, Newsbomb, etj.


Lajmi i vjedhur nga Panorama Online

Lajmi i vjedhur nga Politiko.al

Lajmi i vjedhur nga Mapo.al


Lajmi i vjedhur nga Newsbomb.alLajmi i vjedhur nga javanews


Lajmi i vjedhur nga syri.netLajmi i vjedhur nga gazetaekspres


Lajmi i vjedhur nga Ekskluzive.al


Lajmi i vjedhur nga Botasot


Lajmi i vjedhur nga Lapsi.al

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve