Lëviznin me fenelina policie dhe 'Hetimin Tatimor', gjobiten gjashtë drejtues mjetesh në Lezhë

Lëviznin me fenelina policie dhe 'Hetimin Tatimor', gjobiten gjashtë drejtues mjetesh në Lezhë

LEZHË-Policia ka gjobitur dhe u ka hequr patentat gjashtë drejtuesve të automjeteve pasi nga kontrolli u konstatua se përdornin fenelinë policie dhe logo të "Hetimit Tatimor".

Një prej mjeteve të gjobitura është tip 'Benz'.

Nga punonjësit e policisë janë marrë masat administrative, gjobë dhe heqje e Lejes së Drejtimit nga 6-12 muaj për 6 drejtues automjetesh.

Policia Rrugore njofton se vazhdon patrullimet dhe monitorimet për evidentimin dhe ndëshkimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

FNSH zbarkon në Vlorë, kryen kontrolle për persona që lëvizin me armë apo të shpallur në kërkim

FNSH zbarkon në Vlorë, kryen kontrolle për persona që lëvizin me armë apo të shpallur në kërkim