Lëviznin me fenelina policie dhe 'Hetimin Tatimor', gjobiten gjashtë drejtues mjetesh në Lezhë

LEZHË-Policia ka gjobitur dhe u ka hequr patentat gjashtë drejtuesve të automjeteve pasi nga kontrolli u konstatua se përdornin fenelinë policie dhe logo të "Hetimit Tatimor".

Një prej mjeteve të gjobitura është tip 'Benz'.

Nga punonjësit e policisë janë marrë masat administrative, gjobë dhe heqje e Lejes së Drejtimit nga 6-12 muaj për 6 drejtues automjetesh.

Policia Rrugore njofton se vazhdon patrullimet dhe monitorimet për evidentimin dhe ndëshkimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor.

  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!