VIDEO/ Lëviznin të armatosur dhe me makina të blinduara, 3 të arrestuar në Fier! Tentuan t'i iknin policisë dhe hodhën armët në ferra

FIER- Dy vëllezër të moshës 25 dhe 24 vjeç bashke më një 50-vjeçar janë arrestuar nga policia e Fierit pasi qarkullonin me makina të blinduara dhe me armë.

Në kuadër të operacionit ‘Armed’ u arrestuan Rudolf e Brajan Kuçi dhe Bashkim Ahmeto, të cilët pasi pikasën që po i ndiqte policia tentuan që t’i ikin efektivëve dhe hodhën armët në ferra.

2 armët e zjarrit pistoleta u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.    

Në vijim të veprimeve procedurale, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe 2 automjete të blinduara, që u gjetën gjatë kontrollit të ushtruar në një subjekt (karburant). 

Vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të këtyre shtetasve.   
 
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale