Lëvizte me pistoletë në makinë, arrestohet 30-vjeçari në Lushnjë! I dënuar më parë për vrasje

Lëvizte me pistoletë në makinë, arrestohet 30-vjeçari në Lushnjë! I dënuar më parë për vrasje

LUSHNJË- Një 30-vjeçar është arrestuar në Lushnjë pasi lëvizte me pistoletë në makinë. Në pranga ka rënë Marteos Pasho, i cili rezulton edhe më precedent të mëparshëm kriminal.

Policia e ka ndaluar 30-vjeçarin për kontroll, ndërsa në mjetin tip ‘Benz’ që ai drejtonte iu gjetën 1 pistoletë, 1 krehër me 7 fishekë dhe 1 thikë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

30-vjeçari është i dënuar më parë për vrasje në rrethana të tjera cilësuese.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color