Lëvizte në mes të Krujës me pistoletë, arrestohet 31-vjeçari! Kishte armën e zjarrit me fishek në fole gati për qitje

Klajdi Buza, 31 vjeç, nga Fushë-Kruja ka rënë në pranga pasi lëvizte i armatosur në rrugët e qytetit të Krujës. I riu mbante në makinën me të cilën po qarkullonte armën e zjarrit të llojit pistoletë, të cilën e kishte me fishekë në fole dhe gati për qitje.

31-vjeçari i arrestuar akuzohet për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit". Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Pendohet Artan Tafani, Kreshnik Ajazi sot në SPAK takon prokurorët, do vendoshet se kush do të hetojë dosjen

Pendohet Artan Tafani, Kreshnik Ajazi sot në SPAK takon prokurorët, do vendoshet se kush do të hetojë dosjen