Lezhë/ Goditi bashkëmoshatarët me dorezë metalike duke i bërë për spital, vihet në pranga 18-vjeçari

Lezhë/ Goditi bashkëmoshatarët me dorezë metalike duke i bërë për spital, vihet në pranga 18-vjeçari

Foto ilustruese

LEZHË- Një 18-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Lezhë pasi u konfliktua me dy bashkëmoshatarë të tij duke i goditur me dorezë metalike. Dy bashkëmoshatarët e dhunuar, 16 e 18 vjeç, përfunduan në spitalin e Lezhës për mjekim të plagëve të marra nga goditjet.

Më pas policia pas njoftimit mbrëmjen e djeshme për dy adoleshentët që kishin shkuar në spital të lënduar, nisën punën për identifikimin e autorit.

Dhe më pas u vu në pranga Xhuljano Doda, 18 vjeç, banues në Ishull Lezhë. Mësohet sipas policisë se konflikti mes adoleshentëve kishte nisur për motive të dobëta.

'Si rezultat, u identifikua, u kap dhe u vu në pranga shtetasi Xh. D., 18 vjeç, banues në Ishull Lezhë, pasi dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka dëmtuar me send të fortë (dorezë metalike), 2 shtetas, (16 e 18 vjeç),  të cilët ndodhen  në kujdesin e mjekëve.', thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar prokurorisë ku 18-vjeçari do hetohet për ‘Plagosje të rëndë me dashje’.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol