Lezhë/ Makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, vdes rrugës për në spital 32-vjeçarja

LEZHË- Një 32-vjeçare gjeti vdekjen, pasi humbi kontrollin e automjetit që drejtonte u përmbys në një kanal me ujë. Aksidenti ndodhi rreth orës 7 e 35 minuta të mëngjesit të së mërkurës, në aksin rrugor Mbikalimi i Patokut-Laç, ndërsa viktime mbeti Manjola Malçi nga Kurbinit.

Drejtuesja e automjetit u nxor e gjallë nga uji, por humbi jetën gjate transportit për në Spitalin e Traumës në Tiranë. 32-vjeçarja nuk mori plagë të shumta, por mendohet të ketë gjetur vdekjen nga konsumimi i ujit të ndotur në kanal.

Report Tv solli edhe pamjet e aksidentit të rëndë, ku duket se makina ka përfunduar përmbys në një kanal, i cili ishte i mbushur me ujë. 

Policia rrugore e cila mbërriti menjëherë më vendin e ngjarjes, nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtij aksidenti qe i mori jetën 32-vjeçares Manjola Malçi, e cila po udhëtonte e vetëm në drejtim të qytetit të Laçit. Nga veprimet paraprake mendohet se drejtuesja e mjetit ka humbur kontrollin nga shpejtësia me të cilën po lëvizte.

M.Q./M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Itali/ Dalin në shitje pasuritë e paluajtshme me vlerë marramendëse të Silvio Berlusconit, përveç një vile

Itali/ Dalin në shitje pasuritë e paluajtshme me vlerë marramendëse të Silvio Berlusconit, përveç një vile