Përplasen 4 mjete në aksin Lezhë-Shkodër, plagosen 8 persona, mes tyre 5 të mitur të moshës 12-17 vjeç

LEZHË- 8 persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së 4 automjeteve në aksin Lezhë-Shkodër. Aksidenti ndodhi rreth orës 17 e 30 minuta të së shtunës pranë fshatit Mabë të Lezhës. Të plagosurit mes të cilëve 5 të mitur të moshës 12 deri në 17-vjeç janë dërguar në spitalet e Shkodrës dhe të Lezhës, ndërsa njëri prej tyre mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën si pasojë e plagëve të marra.

Në këtë aksidenti u përfshinë dy foristrada dhe dy autovetura dhe pas përplasjes njëra nga makina përfundoi jashtë rruge. Shkaqet e këtij aksidenti të katërfishtë mbeten ende të paqarta, ndërsa policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e rrethanave.

Si pasijë e këtij aksidenti u bllokua për disa minuta aksi Lezhë-Shkodër. Kjo situatë krijoi radhë kilometrike automjetesh dhe u desh ndërhyrja e policisë rrugore për lehtësimin e lëvizjes në këtë rruge nacionale.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zgjatja e afateve të Vetingut, avokatët: KLGJ dhe KLP të vijojnë procesin! Politika të mos i fusë duart te drejtësia! Vishaj: 5 vite ishin pak, s'mund të lihet në gjysmë