E mitura vdes në një aksident në Rrugën e Kombit, babai shofer përplaset me bordurën (VIDEO)

KUKËS- Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një vajzë e mitur ka humbur jetën. 

Ajo ishte në makinë me babain e saj G.I 44 vjeç, kur në një moment, shoferi ka humbur kontrolli dhe makina Toyta Yaris" është përplasur me trafikndarësen në autostradën Milot – Morinë.

13-vjeçarja me inicialet S.I pësoi dëmtime të rënda ku fillimisht humbi të dy gjymtyrët e këmbës, dhe pas transportimit me urgjencë në Spitalin e Traumës, ndërroi jetë. Ndërkohë babai i saj ndodhet në spital nën kujdes mjekësor.

Siç raporton gazetari i Report Tv nga vendi i ngjarjes, ambulanca ka mbërritur pas 40 minutave. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Makina e aksidentuar

E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?

Komento

Komente

  • Behuni shofera te pergjegjshem te shpetoi jetet e te afermeve tuaj: 15/09/2019 12:40

    Udhetpoi me klujdes mer njerez , kur kei femije etj pjestar te familjes ne makina , sepse jei pergjegjes per jeten e cdo pasagjeri ! Sa i takon Autostradave ne Shqiperi , ajo qe te bie ne sy mejiher ,eshte shtremberimi i llamarinave mbrojtese pergjate Rrugeve . Ne Europe mudet te perplaset Kamjoni me mbrojtset anesore dhe shkaterrohet i gjithe , por Llamarinat e gardhit mbrojtes pergjate rrugeve uk person asnji shtremberim , te ksaj natyre si e Shqiperi ! LLARINA E PERDORUR E sHQIPERI ESHTE E NJI SPESORI SHUME TE HOLL PRANDAJ DHE SHTYPET E DEFORMOHET -DEL JASHTE FUNXIONI MBAS CDO PERPLASJE AXIDENTI SEPSE FIRMAT QE DERTOJE RRUGET -ABUZOJNE NE MEYRE ME SKADALOZE ME MATERIALET E LIRA QE BLEJNE TE CILAT SHERBEJE ME SHUME ANES FIGURATIVE -E AUTOSTRADA SEPSE ASAJ PER TE CILEN NDERTOHET AJO DUKE INJORUAR HAPUR PARAMETRAT E STANDARTET E RRUGEVE ! (leqe kush do t'ja dij ne ate vend ,si fuxionon kjo Bote .e di qe shkruaj kot ,sepse asnjerit atje si intereson .Bote rrumplalle ,se vdiq tjetri e Mitura aq i ben !)

    Përgjigju