Librat falas, Basha akuzon Ramën: Kjo është arsyeja pse nuk ka për të gjithë nxënësit

Lulzim Basha, kryetar i PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaron se qeverisë i duhen vetëm 8 milionë euro nga buxheti për të përballuar faturën për librat falas për të gjithë nxënësit deri në klasën e 9-të, por sipas tij një gjë të tillë e pengon luksi dhe korrupsioni i Ramës me bandën e hajdutëve.

 

Lluksi dhe korrupsioni i Ramës me bandën e hajdutëve në qeveri është arsyeja e vërtetë pse nuk ka libra falas për të gjithë nxënësit.

Statusi i Lulzim Bashës

Basha akuzon se Rama gënjen kur thotë se nuk ka mundësi për të siguruar librat falas për të gjithë nxënësit, pasi sipas tij kushtojnë vetëm 8 milionë euro në buxhet, ndërsa kryeministri shtoi ai, ka blerë 10 mln euro makina. Këtë vit librat falas janë nga klasa e parë deri te e katërta, ndërsa brenda mandatit Rama ka premtuar se do të jepen deri në klasën e nëntë.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pamje me dron nga kaosi i krijuar në Kakavijë, qytetarët presin prej 3 ditësh për të shkuar në Greqi