Los Angeles, avioni në ulje emergjente derdh karburantin mbi shkollat afër aeroportit (VIDEO)

Një aeroplan pasagjerësh hodhi lëndë djegëse në disa shkolla gjatë një ulje emergjente në aeroportin ndërkombëtar të Los Angeles.

Të paktën 60 persona, shumë prej tyre fëmijë, janë duke u trajtuar për acarim të lëkurës dhe probleme të frymëmarrjes në spitalet e shtetit.

Sipas autoriteteve karburanti mund të shkarkohet në ulje urgjente, por vetëm në zona të caktuara dhe nga lartësi të mëdha.

Aeroplani ‘Delta Airlines’ u detyru të bënte ulje emergjente për shkak të një problemi me motorin.

Të gjithë fëmijët dhe të rriturit e trajtuar pas aksidentit të hedhjes së karburanit janë të lidhur me të paktën gjashtë shkolla lokale.

Në shkollën fillore ‘Cudahy Park', rreth 26 km në lindje të aeroportit, në kohën e shkarkimit të karburantit, dy klasa ishin jashtë në territorin e shkollës.

‘Delta Airlines’ konfirmoi në një deklaratë se avioni i pasagjerëve kishte lëshuar karburant për të ulur peshën e tij gjatë uljes.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento

Komente

  • Kafsha: 15/01/2020 12:57

    Perdite bajgat na sperkatin me helme. Gjith këto semundje si shkaktohen, kot?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dosja e drogës për vëllain e kryebashkiakut Fran Tuci, refuzohet përjashtimi nga procesi i gjyqtarit Ujkashi