LSI dhe aleatët e Bashës nuk votojnë kundër programit të qeverisë dhe kabintetit Rama 3! Zbardhet mënyra se si kanë votuar deputetët në Kuvend

(Si kane votuar deputetet 16 shtator 2021 )

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk ka dhënë votë kundër programit qeverisë dhe emrave të kabinetit të ri qeveritar. 3 prej deputetëve të LSI nuk kanë votuar, e ndërsa i vetmi deputet i tyre në sallë, Agron Çela ka abstenuar. Nuk kanë votuar as aleatët e Lulzim Bashës, Vangjel Dule, Shpëtim Idrizi dhe Fatmir Mediu. 

Nuk kanë votuar
Nusret Avdulla
Sali Berisha
Vangjel Dule (Aleat i Bashës)
Shpëtim Idrizi (Aleat i Bashës)
Seladin Jakupllari
Monika Kryemadhi
Fatmir Mediu (Aleat i Bashës)
Flamur Noka
Petrit Vasili
Erisa Xhixho

Abstenim
Agron Çela


Lajmi kryesor:

LSI, aleatët e Bashës dhe Berisha s'japin votë kundër programit dhe qeverisë së re! Rama: Nëse reforma territoriale dhe zgjedhore do jenë të parealizueshme me opozitën, do i bëjmë me popullin


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Helmimi në Krujë, dezinfektohet depo kryesore ku u gjet prani bakteresh në ujë! Pritet përgjigjja e ISHP që të rinisë furnizimi! Prej mesditës së djeshme, 130 qytetarë të tjerë i drejtohen spitalit