‘Makina me 2 timonë’, Vasili-Tahirit:
Tafmaja fundin e ka të njëjtë...

‘Makina me 2 timonë’, Vasili-Tahirit:<br />Tafmaja fundin e ka të njëjtë...
Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave nga kampi i PS, të cilët që në nisje të fushatës kanë shprehur dëshirën për të qeverisur të vetëm duke thënë se duan të drejtojnë një makinë me një timon.
 
Deklarata e fundit erdhi nga kryetari i PS për Tiranën, Saimir Tahiri i cili u shpreh se makinë me dy timonë nuk mund të ketë, e për këtë duhet që në datën 25 qershor të gjithë shqiptarët të votojnë Partinë Socialiste si e vetmja zgjidhje për Shqipërinë që duam. 
 
Vasili për t’i kthyer përgjigje PS kujton referendumin e vitit 1994 për Kushtetutën. “Tafmaja e makinës me një timon.
 
Po dëgjoj këtë teorinë e dy timonave. E kam dëgjuar edhe në 1994 kur mbahej referendumi për një timon në një makinë blu.
 
Fundi i makinave me një timon dhe pa frena ka qenë gjithmonë i njëjtë. Populli është aty, më i vëmendshëm se në 1994
” shprehet ai në faqen e tij në Facebook.
 
Përplasjet në distancë këto zgjedhje vijnë, pasi të gjitha partitë kanë dalë të vetme dhe kërkojnë të drejtojnë vetë qeverinë e re.

Edhe kryeministri Rama në çdo takim ka kërkuar votat nga qytetarët për të formuar të vetëm qeverinë, jo me parti të tjera, por deklaratat e fundit të Tahirit sollën reagimin e aleatit kryesor të koalicionit për 4 vitet e para të qeverisë Rama.
v
dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet