U paraqit në SPAK, Luan Baçi: Jam këtu për një gjyq me kryetaren e bashkisë Roskovec, gjykata më ka shpallur të pafajshëm

Deputeti i Rithemelimit Luan Baçi ka dhënë një deklaratë për mediet para Prokurorisë së Posaçme për të sqaruar arsyet se përse u paraqit 5 ditë më parë. Ai tha se është paraqitur në SPAK në lidhje me një gjyq me kryetaren e Bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi e cila e akuzon për shpifje. Teksa lexoi vendimin e Gjykatës, deputeti tha se është shpallur i pafajshëm.

"Jam këtu për të shuar dhe kuriozitetin e medieve se kam ardhur disa herë në këtë institucion të drejtësisë. Kam ardhur vetë edhe sot edhe herën e kaluar, nuk jam thirrur. Erdha për një gjyq që kam me kryetaren e bashkisë së Roskovecit zonjën Bufi e cila më ka akuzuar për shpifje e ofendime. Mora sot vendimin e gjykatës. Vendimi i gjykatës thotë deklarim i pafajshëm i të akuzuarit Luan Baçi lidhur me veprën penale fyerja dhe shpifja. Kundër këtij vendimi të bëhet ankim në GJKKO brenda 15 ditëve.

E mora pak shpejt për arsye se zonja Bufi më ka çuar në gjykatë pasi ka nevojë për 15 mln lekë të vjetra. Më akuzon se është shumë e stresuar ka shumë ankth nga statuset që  kam bërë duke marrë në mbrojtje banorët e Roskovecit. Atë që japin mediet të një kallëzimi të bërë vite më parë është çështje e mbyllur. Jam thirru vetëm 1 herë, kam deklaruar ato që kam ditur. Pushimin e çështjes madje e kam marrë nga mediet”, tha ai.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pjeter: 22/05/2024 13:33

  Ju kujtohet vrasja e deputetit Xhindi,ne mos gaboj quhej keshtu,pikerisht ne Roskovec, e me sa me kijtohet nuk ka nje te akuzuar te mirefillte.Se fundmi po dalin lidhje te politikes,e ne veçanti ky qafe struci me kriminele te rendomte. Dikush duhet te vere ne levizje SPAK te rihapen hetime serioze,sepse nga atehere deri tani,ka kalu kohe dhe shume gjera kane ndryshuar,tani eshte e mundur ti gjendet fundi.Eshte vrare nje deputet i kuvendit te republikes,dhe ka edhe detyrim moral ndaj familjes te se ndjerit te gjenden ktiminelet dhe porositesit e krimit

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 20/05/2024 11:55

  Ne vend se te ishte ne burg bashk me ate vrasesin e grupit kriminel ti akuzon te tjeret, rroft shqiperia dhe te gjithe kriminelet ne qenefin e quajtur PD.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet