Lufta brenda PD, Meta del hapur pro Berishës: Kemi dëgjuar që nuk ka dyert të blinduara, po këto çfarë janë? Njëra palë shkarkon, tjetra fton për garë

 

Në luftën brenda PD-së, Ilir Meta është shprehur hapur në mbrojtje të Sali Berishës.

"Kemi dëgjuar që nuk ka dyert të blinduara, por çfarë janë ato? Në cilin vend të botës situata shkon kështu? Kjo vjen nga mungesa e vullnetit për te respektuar votën e lirë dhe ballafaqimin politik. Një palë vetëm shkarkon, pala tjetër vetëm fton për garë dhe fton për negociata

Mungesa e vullnetit për të respektuar votën e lirë, aë më tepër dyert e blindimeve nuk zgjedhin, kërkohet reflektim", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta del hapur pro Berishës, telefonata me Këlliçin për ta orientuar në protestë: I thashë mos bini pre e provokimeve! Basha të legjitimojë veten (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Mbështetësit e Berishës goditën me vezë makinën e Bashës, Bardhi: Çfarë turpi! 20 antimitingashët, si vullnetarët shëtitës të Enverit, model i vjetruar