Lufta/ Rusët bombardime me municione në Mykolaiv: 10 persona të vrarë, 46 të plagosur

 

Sipas kryebashkiakut Oleksandr Senkevich, rusët bombarduan zonat e banuara, dy spitale, një jetimore, 11 kopshte dhe 12 shkolla më 4 prill në Mykolaiv. Gjatë ditës, vetëm 120 njerëz u evakuuan nga qyteti: në Odesa dhe jashtë saj, në Moldavi.


Lajmi kryesor:

Pas Buchas një tjetër masakër, 200 viktima në Borodyanka! Zelensky në Këshillin e Sigurimit: Të krijohet një gjykatë model i Nurembergut për të dënuar krimet e Rusisë! BE: Embargo qymyrit rus


G.B./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan