Lufta/ Vrasja e Zelenskyt supozohej të ishte ‘dhurata’ për Putin! Sulm rus në shkallë të gjerë në Ukrainë, raketa dhe dronë kundër qyteteve

Lufta/ Vrasja e Zelenskyt supozohej të ishte ‘dhurata’ për Putin! Sulm rus në shkallë të gjerë në Ukrainë, raketa dhe dronë kundër qyteteve

Vladimir Putin

Eliminimi i Zelenskyt supozohej të ishte një dhuratë për Putin! Ky ishte objektivi i një rrjeti agjentësh rusë që komplotonin për të vrarë presidentin ukrainas, sipas shërbimit ukrainas të sigurisë SBU që zbuloi planin.

Operacioni i kundërzbulimit çoi në arrestimin e dy kolonelëve ukrainas, të akuzuar për tradhti të lartë dhe ndihmë dhe nxitje të një sulmi terrorist për bashkëpunim me shërbimet ruse.

Ndërkohë forcat ruse kanë nisur një sulm në shkallë të gjerë në qytetet e Ukrainës. Rusia lwshoi raketa balistike dhe lundruese të tipit Shahed, raketa dhe dronë gjatë gjithë natës.

Këtë e raporton "The Kiev Independent", duke cituar Forcat Ajrore të Ukrainës si burimin e saj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Aksident në Lushnje/ Furgoni me turistë francezë përplaset me autokombanjën! Po shkonin nga Tirana në Berat

Aksident në Lushnje/ Furgoni me turistë francezë përplaset me autokombanjën! Po shkonin nga Tirana në Berat