Luiza Gega shpallet atletja e muajit në Europë/ Xhaçka: Ogur i mirë për lojërat olimpike 2020

Luiza Gega

Luiza Gega

Atletja Luiza Gega është shpallur atletja e muajit në Europë. Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka e cila ka falenderuar Gegën që është edhe Nëntetare në Policinë Ushtarake.

"Nëntetarja e Policisë Ushtarake Luiza Gega nderoi kombin  dhe Forcat e Armatosura duke u shpallur atletja e muajit në Evropë, pasi theu rekordin kombëtar në 3000m në Karlsruhe. Kjo arritje uroj të jetë ogur i mirë, për Lojërat Olimpike 2020 dhe Kampionatin Evropian Paris 2020", shkruan Xhaçka.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Moska: Anijet e huaja do të mund të largohen nesër nga Mariupol