Pacienti vdes në Ambulancë! Makina e urgjencës u përplas me kamionin! 77-vjeçari nga Vlora po sillej në Tiranë për kurim! Plagoset e bija, mjeku e infermieri

LUSHNJË-  Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e 17 shtatorit 2023 në aksin Lushnjë-Fier. Pacienti 77 vjeçar, Dashamir Koçaj, humbi jetën pasi ambulanca e cila po e sillte nga Vlora drejt Tiranës për mjekim më të specializuar u përplas me një kamion në Lushnje.

Aksidenti u shënua rreth orës 14:50 në vendin e quajtur "Rotondo e Savrës"

Report Tv mëson se ambulanca është goditur nga kamioni, i cili po udhëtonte drejt Lushnjes kur ambulanca është futur në parakalim. Nga goditja shoferi i ambulancës humbi kontrollin dhe u përplas me trafikndarësen.

Në aksident ku humbi jetën pacienti i moshuar u plagosën drejtuesi i ambulancës, 54 vjeç, (i identifikuar me inicialet F.R) infermieri, 33 vjeçar (i identifikuar me inicialet E.B) si dhe vajza e pacientit, 37 vjeçe (E identifikuar me inicialet E.A). Ata u dërguan në spitalin e Lushnjës për mjekim dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Shoferi 31 vjeçar i kamionit, (i identifikuar me inicialet L.GJ) është ndaluar ndërsa grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit do të përcaktojë shkakun e aksidentit si edhe po kryen veprimet procedurale me 2 drejtuesit e automjeteve.

Do të jenë hetimet që do të përcaktojnë se kush është fajtori për aksidentin, ndërkohë kryqëzimi "Rotondo e Savrës" është mjaft problematik dhe shpesh janë regjistruar aksidente. 

G.MO/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ton: 17/09/2023 17:26

  Keto janë rruget tona. Nga 80 km/ore, kalon ne 40km/ore dhe pas 50 m duhet të frenosh fort se kryqezimi mund të të serviri ndonje kamion/betoniere, karroce apo bicikleta me shishe kosi e domate! Skandal! Vetem ai qe i ka bredhur keto rruge e kupton se sa të paditur jane inxhinieret apo urbanistet ne Shqiperi! Duhen ura, mbi kalime ose nenkalime, por edhe semafore!

  Përgjigju
  • A. N.: 18/09/2023 07:54

   Rruget tona jane jashte cdo lloj standarti. Pervec ngadalesimi ka rruge qe futen pingul me rrugen nacionale dhe nuk te japin mundesi qe te rrisesh shpejtesine e futjes ne rruge

 • edi rama: 17/09/2023 17:19

  Dhe me kete video ju uroj nje dite te mbare....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Kryhet me sukses ndërhyrja me vështirësi të lartë në Spitalin Memorial të Fierit! Pacientja që vuante nga çrregullimi gjenetik, gëzon shëndet të plotë

Kryhet me sukses ndërhyrja me vështirësi të lartë në Spitalin Memorial të Fierit! Pacientja që vuante nga çrregullimi gjenetik, gëzon shëndet të plotë