Lushnjë/ Tentoi të kalonte rrugën, fugoni përplas për vdekje të moshuarën! Shoferi i tronditur me bluzën me gjak, vë duart në kokë (VIDEO)

Një aksident me vdekje ka ndodhur në aksin Lushnje-Berat, ku një e moshuar ka humbur jetën. 70-vjeçarja po tentonte të kalonte rrugën, për të shkuar te toka bujqësore, ndërsa është përplasur për vdekje nga një fugon mallrash me targa  AA328LZ . E moshuara edhe pse është transportuar me urgjence për në spitalin e Lushnjës nuk ma mundur t'i mbijetoje plagëve.

Aksidenti ka ndodhur në mesditë në afërsi të fshatit Karbunarë, ndërsa drejtuesi i fugonit A. Z., është shoqëruar në polici.

Në pamjet që Report Tv disponon nga vendi i ngjarjes dallohet se shoferi është mjaft i tronditu pas aksidenti duke vënë duart në kokë, ndërsa bluza e tij është bërë me gjak duke ndihmuar të moshuarën, e cila fatkeqësisht nuk mundi të mbijetojë.

Ky segment rrugor mbetet shumë problematik dhe cilësohet si 'pikë e zezë' pasi kalimi për në tokat bujqësore, fermerëve nuk u është siguruar asnjë mbikalim duke u bërë shkak i aksidenteve të tilla tragjike.

Një aksident i ngjashëm ndodhi edhe disa muaj më parë kur një i moshuar teksa kalonte rrugën me karroce me gomar u përplas për vdekje.

1631702983_SHOFER1.jpg

1631702991_SHOFERI.jpg

1631703007_lushnje3.jpg

Foto nga aksidenti dhe drejtuesi i mjetit

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?

Komento

Komente

  • Njoni: 15/09/2021 10:52

    Gjynah shoferi ..ca faji ka shoferi ketu qe shoqerohet atje ka frik makina nga njerzit! kurse në te gjith boten ka frik njerzit nga makina.. nuk ka me thjesht se kaq .

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

4 vite pa Dritëro Agollin, mbrëmje poetike në Gjirokastër