Banonin familje të komunitetit rom, magazina në flakë në Skelë, Vlora mbulohet nga shtëllungat e tymit (Pamjet)

VLORË-Një magazinë në zonën e Skelës është përfshirë nga flakët duke u djegur mesditën e sotme. Godina në pjesën më të madhe të saj ishte e braktisur, ndërsa në një pjesë të saj banonin disa familje të komunitetit rom, por fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar, pasi kanë dalë me shpejtësi në momentin që është përfshirë nga flakët.

Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili sjell pamjet nga magazina që u përfshi nga flakët, ndërsa pas sinjalizimit zjarrfikësja ka ndërhyrë me shpejtësi. Në pamje duket edhe momenti kur punonjësit e zjarrfikëses kanë nxjerrë nga magazina një bombol gazi, e cila fatmirësisht nuk kishte shpërthyer.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit që sollën djegien e magazinës, ndërsa paraprakisht dyshohet për një shkëndijë elektrike nga luhatja e tensionit. Por fatmirësisht zjarri u izolua me shpejtësi duke mos rrezikuar pallatet ngjitur.

Pamjet nga magazina qe u dogj ne Vlore diten e sotme

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 10/09/2019 08:02

    Si ka mundësi Vlorë dhe vetëm Vlorë?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin