Makina luksoze, para dhe ora të shtrenjta, arrestohen dy shqiptarët, kokat e një bande në Irlandë (FOTO)

Policia e Irlandës ka vënë në pranga dy shqiptarë, të afërm me njëri-tjetrin, pasi ishin në kërkim prej kohësh për disa ngjarje të ndodhur në këtë shtet.

Autoritet irlandeze kanë deklaruar se dy shqiptarët, emrat e të cilëve ende nuk janë bërë të ditur, ishin në krye të një bande që merrej me trafik droge dhe trafik të qenieve njerëzore.

Siç raportojnë mediat vendase, të ardhurat që ata përfitonin nga veprimtaria kriminale, i investonin në makina ose në blerje restorantesh.

Pas arrestimit të tyre, policia irlandeze ka sekuestruar disa makina luksoze, euro dhe disa orë të shtrenjta.

  • Sondazhi i ditës:

    Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento

Komente

  • Kafsha: 08/12/2019 11:23

    Na felliqen baj gat!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Reperi Getoar Selimi në zi, humb njeriun e shtrenjtë