Makina përplas këmbësorin
vdes 69-vjeçari në Fushë-Krujë

Nje aksident i rende ka ndodhur paraditen e se henes ne aksin Fushkruje-Tirane. Rreth ores 11 ne afersi te fshatit Arrameras, një këmbësor është përplasur nga një mjet tip benz.

Sipas burimeve policore, viktima quhet Lele Kupa, 68 vjeç banues ne Fushkruje. Policia rrugore ka filluar hetimet dhe paraprakisht mendohet se shkak i aksidentit ka qene shpejtesia e madhe e mjetit si dhe nderprerja ne menyre te gabuar e rruges nga ana e kembesorit.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, 19 vjeçarin Alban Kullai, i cili akuzohet për shkelje të Kodit Rrugore dhe shkaktimin e aksidentit me pasoja të rënda.
 
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Sot festa e Sulltan Nevruzit, dita e shpresës dhe e ringjalljes për besimtarët bektashinj