Makina përplas 70 vjeçarin me biçikletë në rrugën Fushë Krujë-Thumanë! I moshuari plagoset në kokë dhe kraharor, transportohet tek ‘Trauma’

Makina përplas 70 vjeçarin me biçikletë në rrugën Fushë Krujë-Thumanë! I moshuari plagoset në kokë dhe kraharor, transportohet tek ‘Trauma’

Foto ilustruese

Ali Xaka, 70 vjeç, është përplasur nga një automjet teksa ishte në lëvizje me biçikletë në afërsi të Borizanës në rrugën e vjetër Fushë Krujë-Thumanë.

I moshuari ka pësuar dëme të shumta në kokë dhe kraharor, por ndihmën e parë ia ka dhënë drejtuesi i mjetit, i cili e ka transportuar menjeherë në Urgjencë. Një ambulancë e ka dërguar 70-vjeçarin pranë Spitalit të Traumës në Tiranë për mjekim të specializuar. Policia po punon për të zbardhur dinamikën dhe shkaqet e përplasjes.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!