Aksident në Berat, makina përplas rëndë 16-vjeçarin dhe largohet nga vendi i ngjarjes! Shoferi arrestohet pas disa orësh nga policia

Një nxënës i vitit të parë në shkollën ‘Kristaq Capo’ ka mbetur i plagosur rëndë pasi është përplasur nga një makinë e cila pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes.

I plagosur ka mbetur 16-vjeçari Zalo Prendi, i cili është transportuar me ambulancë drejt Spitalit Rajonal në Berat dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Ndërkohë policia ka arrestuar pas pak orësh shoferin me iniciale B.Q.  i cili me mjetin tip "BMË", përplasi gjimnazistin, në aksin Rrugor, Ura e Goricës-Kombinat.

Gjimnazisti i aksidentuar është nga fshati Mbreshtan në Berat.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 06/01/2022 13:06

    O egersira aksidenti mundet ti ndodhi cdo njeriu por perse nuk i jep ndihmen e pare te aksidentiarit o bastard

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë