Mali i Zi, në Tuz, shqiptarët formojnë administratën dhe strukturat e qeverisjes

Pas votimeve të 3 Marsit, ku banorët e komunës me shumicë të popullsisë shqiptare zgjedhën kryetarin e ri, Tuzi drejtohet nga vetë Shqiptarët duke i dhënë fund pas 63 vitesh, administrimit nga bashkia e Podgoricës.

Në zgjedhje, Partitë shqiptare marrën pjesë të bashkuara në siglën “Forumi shqiptar” dhe me sloganin “Malësia na bashkon”.

Koalicioni fitues “Malsia na Bashkon” dhe kryetari i ri Nikë Gjeloshaj, kanë arritur të formojnë administratën, të ndërtojnë strukturat e qeverisjes dhe  buxhetin e vitit 2019, duke i hapur rrugë projekteve të para.

Shqiptarët “zot” në shtëpinë e tyre, kërkojnë investime dhe shpresojnë se të mbahen premtimet e dhena në fushatë.

Pasi fituan betejën për të drejtuar Komunën e Tuzit, shqiptarët e Tuzit shpresojnë të vazhdojnë të jenë të bashkuar dhe besojnë në përmirësimin e situates social ekonomike

  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!