Mali i Zi nuk i shpëton koronavirusit, konfirmohen dy rastet e para

Konfirmohet dy rastet e para me koronavirus në Malin e Zi.  Lajmi u dha nga kryeministri malazez Dushko Markoviç përmes një postimi në tëitter, por nuk dihen më detaje rreth personave të prekur nëse kanë pasur histori udhëtimi drejt zonave të kuqe.

Mali i Zi ishte vendi i fundi i paprekur në Europë nga koronavirusi, por tashmë iu bashkua vendeve të tjera, që prej kohësh po përballen me pasojat fatale të këtij virusi.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Një ditë pas dorëheqjeve masive, ‘i vihet kyçi’ PD-së së Korçës! Qytetarët: Shkak Basha, vetëm gishtat ngre lart dhe asgjë