Manastirliu jep lajmin e mirë: Bebja prematurë fiton betejën pas shumë ditësh në terapi intensive

Bebja e lindur prematurë

Pas shumë ditësh të vështira në terapi intensive, foshnja e lindur prematurë  (lindje para kohe) në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka fituar betejën për jetën.

Lajmin e bukur e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thotë se kjo është një ditë e gezueshme për familjen e Amarit, ndërkohë që falenderon edhe mjekët.

 “Ditë e gëzueshme për familjen e Amarit dhe stafin e Reanimacionit të Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, me fitoren e betejës për jetën të Amarit të vogël, pas shumë ditësh të vështira në terapi intensive. Punë #fantastike e stafeve tona mjekësore me bebet prematurë, në shërbim të jetës #RESPEKT”, shkruan Manastirliu krahas fotos që shpërndan në Facebook.

 

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ 'O Dritan, hajde këtu more', Rama thërret Abazoviç dhe i jep gërshërët për të prerë shiritin e pikës së përbashkët kufitare me Malin e Zi