Manastirliu publikon foton e bukur: Pas 40 ditësh të vështira, trinjakët te 'Koço Gliozheni' gëzojnë shëndet të plotë

Manastirliu publikon foton e bukur: Pas 40 ditësh të vështira, trinjakët te 'Koço Gliozheni' gëzojnë shëndet të plotë

Fotoja e trinjakëve e publikuar nga Manastirliu

30 Qershor- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar foton e trinjakëve të cilët kanë fituar betejën për jetën në Maternitetin "Koço Gliozheni", pas disa ditëve të vështira në terapi intensive. 

Manastirliu ka falenderuar ekipin mjekësor për kujdesin e treguar ,duke bërë me dije se familja e trenjakëve ka përfituar nga Bonusi i Bebes 360,000 lekë të reja.

"Pas 40 ditësh të vështira në shërbimin e terapisë intensive, trinjakët Roi, Ajsi dhe Ersa sot kanë dalë nga rreziku dhe gëzojnë shëndet të plotë. Mirënjohje për dr. Alma Hysa për përkushtimin ndaj trinjakëve që e fituan betejën për jetën su dhe për të gjithë stafin e Reanimacionit të Maternitetit “Koço Gliozheni”, për kujdesin e jashtëzakonshëm për të lindurit prematurë.  Trinjakët kanë përfituar sot edhe bonusin e bebes prej 360,000 lekë të reja dhe së shpejti do të jenë gati të shkojnë në shtëpi", shkruan Manastirliu.

Familja Boçi nga Lushnja është gëzuar me trenjakët Roi, Ajsi dhe Ersa, një lindje premature 33-34 jave dhe pas shumë ditëve në terapi intensive ata do të kthehen në shtëpinë e tyre shëndosh e mirë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit