Manchester City sjell eksperiencën në Shqipëri, praktika me trajnerët e Tiranës dhe Durrësit

Manchester City sjell eksperiencën në Shqipëri, praktika me trajnerët e Tiranës dhe Durrësit

Fusha ku do kryhet trajnimi

Projekti i klubit të Manchester City-t për Shqipërinë, në bashkpunim me qeverinë shqiptare, po nis të marrë formë. Të enjten në ambientet e ‘Shtëpisë së Futbollit’, akademia e ‘Dyrrah City-t’, do të organizojnë një trajnim për trajnerët e akademive të futbollit të zonës së Tiranës dhe Durrësit të grupmoshave nga 9-11 vjeç, ku do të prezantohen me filozofinë dhe praktikat e trajnimit të klubit gjigand anglez, njëkohësisht kampionët e Europës në fuqi.

Ky trajtim do të nisë fillimisht me bazë teorike, ku trajnerët do marrin këshillat e tyre mbi lojën që praktikohet në akademinë e Manchester City-t. Më pas do ketë një seancë demonstrative në fushën e lojës, për të kuptuar më qartë atë që synon të arrijë klubi anglez.

Manchester City është një klub që përtej trofeve dallohet shumë edhe për mënyrën e lojës. Jo më kot në drejtimin e këtij klubi është një nga trajnerët më të mirë të historisë së futbollit si Manchester City.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Bayern Munich mposht 1-0 Arsenalin dhe kalon në gjysmëfinale! Manchester City 1-1 Real Madrid, ndeshja e Champions shkon me shtesë (GOLAT)

DIREKT/ Bayern Munich mposht 1-0 Arsenalin dhe kalon në gjysmëfinale! Manchester City 1-1 Real Madrid, ndeshja e Champions shkon me shtesë (GOLAT)