Manovra të rrezikshme mes pushuesve në det, bllokohen dy motorë uji në Durrës (VIDEO)

DURRËS-Policia Kufitare ka bllokuar dy motorë uji të cilët kryenin manovra të rrezikshme brenda perimetrit të sigurisë, duke rrezikuar jetën e pushuesve në plazh.

Pas njoftimit të marrë nga pushuesit se dy motorë uji po kryenin manovra të rrezikshme lundrimi duke rrezikuar jetën e plazhistëve, policia ndërhyri dhe i bllokoi.

Dy drejtuesit e motorëve të ujit, S. Xh. dhe S. J. janë ndëshkuar me gjobë 100 000 lekë secili, për shkeljen e rregullave të përdorimit të mjeteve lundruese në plazhe e sporte ujore.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento

Komente

  • Xxx: 25/07/2019 16:38

    Motorret e ujit shume mire qe gjobiten po duhet te bllokohen ne zonat ku ka pushues eshte njelloj si ne rrugen e makinave te levizin dhe njerezit

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rindërtimi i rrugës panoramike të Kurveleshit, Rama: Zgjeron ofertën turistike, lidh historinë e Tepelenës me bregdetin e Jonit