Maqedoni/ Caktohet data e zgjedhjeve të parakohshme, qeveri teknike për 100 ditët e ardhshme

Qeveri teknike 100 ditëshe si dhe zgjedhjet e parakohshme më 12 prill të 2020! Ky është vendimi i marrë në mbledhjen e të liderëve të partive politike me presidentin e vendit Stevo Pendarovski. 


Lajmi kryesor:

S'u hapën negociatat, ikën Zaev! Maqedonia qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme më 12 prill


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?



×

Lajmi i fundit

John

Identifikimi biometrik krijon vonesa, në disa komuna në Maqedoninë e Veriut do të votohet edhe pas orës 19:00