Marjola Beluli emërohet drejtuese e re e Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër

Marjola Beluli emërohet drejtuese e re e Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër

Marjola Beluli është emëruar drejtuese e Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër. Pas mbajtjes së mbledhjes së trupës gjyqësore në orët e vona të darkës dhe pas analizës së kësaj gjykatë, u zgjodh drejtuesi i ri i saj që është në emetese zv.kryetar i Gjykatës në kushtet kur KLD ende nuk ka emëruar një të tillë.

Në përfundim të procesit u zgjodh në krye të kësaj gjykate gjyqtarja Marjola Beluli, e cila do ushtrojë edhe detyrën e zv.kryetarit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm. Në mbledhjen e sotme ka marrë pjesë anëtari i KLGJ Alban Toro.

Deri me sot kjo gjykate drejtohej prej gjykatëses Suela Dashi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli