POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Martohet me modelen, mbreti i Malajzisë braktis kurorën për të dashurën 24 vite më të re

Ish-mbreti i Malajzisë dhe gruaja e tij Rihana Oxana Gorbatenko

Sulltani Muhammad i Pestë, nuk është më mbreti i Malajzisë. Ai hoqi dorë nga froni për t’u martuar me modelen 25-vjeçare, Oksana Voevodina. Fituesja e “Mis Moska” 2015 u konvertua në islame, duke ndryshuar emrin në Rihana Oxana Gorbatenko.

Kështu mbreti, në detyrë që prej 2016-s, njoftoi martesën me modelen pas arratisjes. Zyrtarisht ish-sovrani 49-vjeçar ishte i sëmurë kështu që gjendej larg Kuala Lampur për t’u kuruar. Por në të vërtetë po kurorëzonte dashurinë e tij me modelen.

fl.mi.
Komento