POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Masakra me 8 të vdekur në Selenicë, Policia: Janë anëtarë të dy familjeve, identifikohet autori (EMRI)

Policia ka dhënë detajet e para për masakrën me tetë të vdekur në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë. Viktimat janë anëtarë të dy familjeve të të njëjtit fis. Identifikohet edhe autori i krimit të rëndë i cili është Ridvan Zykaj, 24-vjeç. RENEA dhe FNSH kanë rrethuar fshatin Resulaj dhe vijojnë kërkimet për arrestimin e autorit.


Autori Ridvan Zykaj, 24-vjeç

Njoftimi i policisë për ngjarjen:

Selenicë, Vlorë

Informacion paraprak

Më datë 10.08.2018, në fshatin Resulaj, Selenicë, shtetasi Ridvan Zykaj, 24 vjeç, për motive ende të paqarta ka vrarë me armë zjarri 8 persona nga dy familje te fisit Zykaj. 

Autori pas krimit është larguar ku forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje dhe po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

l.q.
Komento