Masakra në Mal të Zi/ Abazoviç shpall 3 ditë zie kombëtare 

Masakra në Mal të Zi/ Abazoviç shpall 3 ditë zie kombëtare 

1660325390_vendngjarja.jpg

Kryeministri Dritan Abazoviç tha masakra e ndodhur ditën e sotme në Cetinje ku u vranë 10 persona dhe 6 të tjerë u plagosën është ndër më të rëndat në historinë e malazezëve dhe bëri të ditur se qeveria e Malit të Zi do të shpallë tri ditë zie lidhur me ngjarjen e rëndë.

 


Lajmi kryesor:

Tragjedi në Mal të Zi! 10 viktima nga sulmi me armë, mes tyre 2 fëmijë! Autori 34-vjeçar u ekzekutua nga një qytetar


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

'Princi i Gjullurdisë', një histori që përsëritet

'Princi i Gjullurdisë', një histori që përsëritet