Masakra në Mal të Zi/ Gjukanoviç: Një tragjedi e paprecedentë që prek të gjithë vendin

Masakra në Mal të Zi/ Gjukanoviç: Një tragjedi e paprecedentë që prek të gjithë vendin

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka reaguar pas masakrës së ndodhur në Cetinje ku një 34-vjeçar sulmoi me armë duke vrarë 10 persona dhe plagosur 6 të tjerë.

Presidenti Gjukanoviç e ka konsideruar ngjarjen një tragjedi të paprecedentë që ka prekur gjithë Malin e Zi duke shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta për familjet e viktimave, për të gjithë ata që humbën të dashurit e tyre.

"Jam thellësisht i tronditur nga lajmi për tragjedinë e tmerrshme në Cetinje. Shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta për familjet e viktimave, për të gjithë ata që kanë humbur të dashurit e tyre. Ne si shoqëri duhet të solidarizohemi me ta në këto të momente të vështira”, shkruan presidenti në llogarinë e tij në Tëitter.

 


Lajmi kryesor:

Tragjedi në Mal të Zi! 10 viktima nga sulmi me armë, mes tyre 2 fëmijë! Autori 34-vjeçar u ekzekutua nga një qytetar


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe