Mashtronte qytetarët duke u premtuar kontrata pune në vendet e BE-së, arrestohet administratorja e agjencisë turistike! E dënuar me 2 vite e 4 muaj burg

Mashtronte qytetarët duke u premtuar kontrata pune në vendet e BE-së, arrestohet administratorja e agjencisë turistike! E dënuar me 2 vite e 4 muaj burg

Foto ilustruese

Ditën e sotme policia e Tiranës ka arrestuar Shqiponja Krosin, e cila ishte shpallur në kërkim pasi gjykata e Apelit e ka dënuar me 2 vite dhe katër muaj burg për veprën penale të mashtrimit.

Shqiponja Krosi gjatë kohës që ka administruar një agjenci turistike ka përvetësuar shuma të konsiderueshme të parave, duke mashtruar qytetarë të ndryshëm të cilëve u premtonte se do t’i pajiste me kontrata pune në vendet e Bashkimit Europian.

Ndërkohë materialet hetimore i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 27/01/2023 01:37

    Per te ardhur keq per viktimat,por dhe per te qeshur! Puna kerkohet te agjencite e punes,jo te agjencite turistike!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Partizani lider në Superligë, 2 gola kundër Teutës në 'Niko Dovana'

VIDEO/ Partizani lider në Superligë, 2 gola kundër Teutës në 'Niko Dovana'