Mashtronte qytetarët se do i pajiste me dokumente të rregullta pune në Gjermani, vihet nën hetim 46-vjeçari në Fier

Mashtronte qytetarët se do i pajiste me dokumente të rregullta pune në Gjermani, vihet nën hetim 46-vjeçari në Fier

Foto ilustruese

Një 46 vjeçar është vënë nën hetim nga policia e Fierit.

Sipas policisë Lorenc Plepi banues në Fier do përballet me akuzën e mashtrimit pasi dyshohet se ka mashtruar një qytetar me inicialet S.J por dhe 4 qytetarë të tjerë se do i pajiste me dokumente të rregullta punë në shtetin gjerman.

Ai i merrte me punë në Gjermani me pretendimin se do i pajiste me letra dhe në fund nuk u ka kryer pagesën për punën e bërë.

Materialet iu referuan Prokurorisë Fier për hetime të mëtejshme.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit