POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Matteo Salvini, fytyra e re e Europës', Time i kushton artikull ministrit të Brendshëm italian

Matteo Salvini për "Times"

Revista prestigjioze “TIME” i ka kushtuar kopertinën e saj, ministrit të Brendshëm dhe zv.kryeministrit italian, Matteo Salvini.

Në kopertinë shkruhej: Matteo Salvini, fytyra e re e Europës.

Artikulli i "Time"

Artikulli prek çështje të tilla si emigracioni, punësimi, marrëdhëniet Itali-Rusi dhe lëvizjen e re populiste të nisur nga Steve Bannon, shefi strateg i presidentit të Amerikës, Donald Trump.

Lidhur me çështjen e ndikimit rus në zgjedhjet presidenciale të SHBA-vë në 2016, Salvini i del në mbrojtje Trumpit duke u shprehur se lajmet e rreme shpërndahen 24 orë në ditë.

Ne po punojmë për të rivendosur frymën evropiane që është tradhëtuar nga ata që qeverisin Bashkimin Europian.

Matteo Salvini, ministri i Brendshëm

ke.mu.
Komento

Komente

  • Italia: 06/10/2018 03:25

    Bravo .NEW EPOK WITH TRUMP AND SALVINIIIIIIIIII!!!!

    Përgjigju