Maunia përplas makinën në aksin Gjirokastër-Tepelenë, plagoset një pasagjer (VIDEO)

Një aksident ka ndodhur në aksin Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të kthesës së fshatit "Andon Poçi". Një maune është përplasur me një makinë Mercedez-Benz.

Mësohet se maunia që vinte nga Gjirokastra në drejtim të Tepelenës ka devijuar krahun duke u përplasur ne anën e majtë frontale të autoveturës në fjalë. Shkak ishte keputja e aksit të pasëm të rrotave.

Ka qenë i menjëhershëm reagimi i shoferit të autoveturës duke dalë menjëherë nga rruga dhe duke përfunduar në kanal. Ndërkaq ka ngelur i plagosur rëndë një pasagjer.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

143 vjedhje në 6 muaj në të gjithë vendin! Në Tiranë ‘ushtria’ e hajdutëve janë të mitur