Mbajtën muzikën ndezur pas orarit të përcaktuar, gjobiten me nga 1 mln lekë administratorët e 2 lokaleve në Lezhë

Foto ilustruese

Administratorët e 2 lokaleve në Lezhë janë ndëshkuar me gjobë nga policia, pasi u konstatua se në ambientet e administruara prej tyre, muzika mbahej ndezur përtej orarit të lejuar.

Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se lokalet u konstatuan në Ishull Lezhë, ndërsa janë gjobitur shtetasit G.U., banues në Ishull Lezhë dhe N.P

Policia apelon për të gjithë administratorët e lokaleve që të respektojnë masat anticovid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon pamje nga shkolla e rikonstruktuar ‘Dom Nikollë Kaçorri’ në Kamëz: Asnjë gjurmë nga tërmeti, 420 fëmijë do mësojnë në ambiente të reja