Nga Shkodra drejt Rinasit për të shitur armë, arrestohet 45-vjeçari, iu gjet edhe kokainë e kanabis (EMRI)

TIRANË- Kreshnik Burrja, 45-vjeç është arrestuar nga policia e Tiranës pasi është kapur me armë të cilat kishte si qëllim që t’i shiste.

Sipas policisë 45-vjeçari, banues në Shkodër po transportonte armët e zjarrit nga Shkodra drejt Rinasit. Gjatë kontrollit policia i gjeti 45-vjeçarit, 2 armë zjarri pistoleta, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Pas arrestimit në Tiranë, policia ushtroi kontroll në banesën e tij, në Shkodër, dhe gjeti 1 armë zjarri shotgan me municion luftarak, 1 pistoletë pneumatike me ajër, doza kokaine, sasi kanabisi, fara të dyshuara narkotike kanabis, përforcues grushti dhe mjete prerëse thika.

Nga verifikimet e kryera dyshohet se 45-vjeçari i arrestuar i ka siguruar armët e zjarrit, me qëllim shitjen e tyre. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mbeshtetja: 28/02/2024 02:15

    Po I kishte per zelenskin more idiots. Nuk guxon robi te japi kontributin e tij. Pse breda zelenski never bote???? Per arme dhe para. Armet I shet dhe mer prap para

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit