Mbante peng një vajzë dhe e shfrytëzonte si prostitutë, arrestohet 'Tony Montana' i Lezhës

Tony Montana i Lezhës

Mbajti peng pa dëshirën e saj shtetasen E.M., policia e Lezhës ka vënë në pranga Filip Shtjefnin, i njohur me nofkën "Tony Montana" i Lezhë, dhe i dënuar më dy vite burg për prostitucion.

Ai është arrestuar edhe më parë për prostitucion, ndërsa ishte në kërkim për një pengmarrje të ndodhur më 2016.

 Filip Shtjefni, 53 vjeç, banues në Lezhë, ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë e ka dënuar me 2 vite burg ,për veprën penale "Heqje e paligjshme e lirisë",  

"Tony Montana" u shpall në kërkim më 18 korrik 2016 pas denoncimit që E.M ka bërë kundrejt Filip Shtjefnit. Si rezultat i hetimeve të kryera, rezultoi se këta  53 vjeçari  përdornin si kamuflim për shfrytëzim prostitucioni një lokal në Lezhë. Ai shfrytëzonte si prostitutë E.M. e cila pas kësaj ngjarje ka tentuar të vrasë veten. 

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 03/01/2021 01:38

  Lezha eshte e Vogel.Kaq e veshtire ishte the gjendej,AQ me teper nje person I tille me reput

  Përgjigju
 • Shoku: 03/01/2021 01:35

  Shesin kushurirat e veta e ja fusin njeri tjetrit

  Përgjigju
 • Iris: 03/01/2021 01:28

  KA

  Përgjigju
 • Delinquenti: 02/01/2021 17:12

  Shpresoj te mos jete lezhjon se si shum po na dalin nga lezha qe jon mor me prostituta (trafik) dhe besoj qe LEZHA i din kush jon. Po te ishte per politike a do te dilni te thyni e digjni kazonat e plenave per kto gjona rrin urte te gjith,PO NJI PIK GJAK MALSORI NUK E KENI O TE MJERE PSE DUHET TE VRITEN ME SNAJPERA TRAFIKANTET DHE TE MOS DENONCOHEN ME MANIFESTIME DERI SA DHE Q

  Përgjigju
  • Plako: 02/01/2021 18:12

   O figure ne vitet 2000 gocat me tbukura nxhoma kane qene lezhjane qe i rujt zoti i rujt ;-p

 • LORA: 02/01/2021 14:01

  Qofsha ne gabim,por me duket qe terreni me pjellor i perversitetit ne Shqiperine tone eshte rajoni i Lezhes.

  Përgjigju
 • Se ndi: 02/01/2021 13:53

  Me mir qe e jepni foton e ketij .kush e shef dhe e Ka nji plumb teper tja dhuroje se e Ka hak

  Përgjigju
 • Vicidoli: 02/01/2021 13:03

  Kete jane vepra kriminelit vrasrsit te Edvin Rames.Te cohemi ta shporrim.Birisha shpres per shqiptaret

  Përgjigju
  • O serb muti: 02/01/2021 13:48

   Ik te qr se po' te gjeta do te bej te pendohesh pse Ke lindur Mos ngaterro fisqiret me kriminelet. Ky ketu e meriton te ngordhi i varur prej koqesh ne mes te pazarit. Lere politiken jasht ketyre gjerave o bastard

 • Artani: 02/01/2021 12:30

  Dhe nga viti 2016, ishte ne kerkim, kishte dhe nje lokal por policia nuk e gjente dot... sigurisht vazhdonte dhe avazin e rrembimeve.... tani pa me thoni kush e ka fajin qe te ftillohem pak une...

  Përgjigju
  • Manatia: 02/01/2021 12:55

   Kshtu ka me ndodh kur drejtusat e policise shohen se sa dashnore me zan prej policeve dhe varteseve te tyre dhe shefat mandej shofin drejtotin dhe kshtu me rradhe......

 • MIRDITOR: 02/01/2021 12:27

  PËR MUA KUSH MERRET SHRYTËZON FEMRA ËSHTË NJERI PA MARRE, PA DINJITET, NJERZ TË YNDYRTË.

  Përgjigju
  • Shefi: 02/01/2021 13:51

   Per mua keta lloj mostrash nuk duhet me pas asnje lloj gjyqi: plumbin ne vend e hidhe ne lum e te zhduket nga memorja e te gjitheve. Nuk e meritojne as te kujtohen

 • Vlonjatja dashnorja lushnjarit: 02/01/2021 11:44

  Plerë!

  Përgjigju
  • Lushnjarja dashnorja e vlonjatit: 03/01/2021 09:24

   Cudi skisha degjuar ndonjeher gangester me emrin filip..filipit do ti shkonte me shum homo se sa gangester

  • Lushnjarja dashjorja e dierakve: 02/01/2021 12:14

   O me det ca mban ajo lezha ctoni montana ky nje rrot k ca lajmesh n i shpifet te pakgen thoni arrestohet nje idiot we u dukejj vetja si toni mongana

 • Eri: 02/01/2021 11:27

  Mashkull muti se burre si thua dot.Njerezit pa integritet pa moral ne kohe paqe merren me kurvlliqe vjedhje grabitje mashtrime kurse ne kohe lufte behen spiuna te armikut.

  Përgjigju
 • Loran: 02/01/2021 11:26

  Po ca toni montane ky zgjepsi ky duket nje pidhrropsh frikacak

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba