Mbaron dashuria, Italia drejt 'divorcit' me Mancinin! Dy klube pas trajnerit

Mbaron dashuria, Italia drejt 'divorcit' me Mancinin! Dy klube pas trajnerit

Roberto Mancini, trajneri i Italisë

Kombëtarja e Italisë është duke menduar për t'u shkëputur me trajnerin Roberto Mancini. Sipas La Repubblica, drejtuesit e Federatës kërkojnë të ndryshojnë klimën në ekip, teksa edhe Mancini ka kritikuar të tijtë për pjesën e dytë kundër Maltës në kualifikueset e Euro 2024, paçka fitores.

Dështimi për të shkuar në Botëror duket se lëkundi pozitat e Mancinit, ndërsa edhe humbja me Anglinë pak ditë më parë ka trazuar ujërat në kampin e të kaltërve. E ardhmja e trajnerit duket se është larg Italisë, më konkretisht në dy shtete.

PSG në Francë po mendon që të shkëputet nga Galtier në fundin e sezonit, teksa po sheh mundësinë që të afrojë trajnerin kampion Evrope në stol, kjo pas dështimit të tyre në Champions League.

Opsioni tjetër është Tottenham, me Spurs që ende nuk e kanë një trajner përfundimtar dhe gjasat janë që të ketë një ofertë për Mancinin, që shihet si zëvendësuesi i Contes së shkarkuar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve