Mbërrijnë 5 mijë doza të vaksinës ruse në Mal të Zi, pritet doza edhe nga Kina

Ditën e sotme në Malin e Zi arritën 5 mijë doza të vaksinës së ruse ‘Sputnik-V’ kundër koronavirusit.

Dozat mbërritën mesditën e sotme në aeroportin e Podgoricës. Më parë, një ngarkesë tjetër e vaksinës ruse u dërgua në Malin e Zi nga Serbia.

Ministria malazeze e Shëndetësisë njoftoi se ishte në pritje të mbërritjes së vaksinave nga Kina, “Sinopharm” dhe “Pfizer” nga SHBA.

30 mijë doza do të vijnë në ditët në vijim nga “Sinopharm” në Malin e Zi për të vaksinuar grupet e rriskut.

Shqipëria ka marrë disa ngarkesa nga “Pfizer”, ndërsa për momentin i ka përjashtuar.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Mprihni sëpatat e sfurqet', Ilir Meta më mbrojtje të LSI, thirrje të gjithë shqiptarëve: Më në krye Presidentin do të mbrojmë votat