Mbërrijnë në Rinas dy autobusët! Tare: Do t'i çojmë qytetarët në banesa

Ashtu siç ka bërë me dije zv.ministri i Jashtëm, Agron Tare kanë mbërritur në Rinas dy autobusë që do t'i dërgojnë në shtëpi qytetarët, por ata thonë se u është komunikuar që do të dërgohen deri në Tiranë, çka ka shkaktuar pakënaqësi tek ta. Megjithatë, në një lidhje tjetër direkte për Report Tv, zv. ministri i Jashtëm, Agron Tare konfirmoi se gjithçka është çështje organizimi dhe se me pronarin e kompanisë së transportit është rënë dakord dërgimi i qytetarëve për në shtëpitë e tyre.

'Duhet bërë grupimi i tyre që të nisen drejt banesave', ka thënë Tare. Ndërkaq, MEPJ bën me dije se: Autobusi i parë do të transportojë qytetarët drejt Durrësit, Lushnjes, Fierit, Vlorës dhe Përmetit. Ndërsa autobusi i dytë pritet të transportojë qytetarët drejt Tiranës dhe Elbasanit.


Lajmi kryesor:

Me më shumë se dy orë pritje në Rinas, nisen drejt shtëpisë shqiptarët e atdhesuar! Pas raportimit të Report Tv, 2 autobusë nisen drejt Tiranës dhe rretheve


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?×

Lajmi i fundit

John

'Wizz Air’ krijon bazën e re të avionëve në Tiranë! Kompania ajrore do të fluturojë dhe në 15 destinacione të reja