Mbërrin në Lviv treni me të plagosurit nga rajonet Dnipropetrovk dhe Donetsk

Mbërrin në Lviv treni me të plagosurit nga rajonet Dnipropetrovk dhe Donetsk

Një tren me njerëz të evakuuar nga rajonet Dnipropetrovk dhe Donetsk mbërriti sot në Lviv, raporton Ukraine Now.

Në autokolonë udhëtonin 20 persona, pesë prej të cilëve ishin në gjendje kritike. Të plagosurit, raporton faqja, do të trajtohen në spitalet e qytetit.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)